maj 10, 2018

Eurovision odds 2018


Vinnaren i Melodifestivalen kommer att representera Sverige i Eurovison Song Contest. Eurovision Song Contest kallas också för Eurovisionsschlagerfestivalen, Schalger-EM. Eurovisionfestivalen och Eurovisionen. Man har länge kunnat satsa pengar på vinnaren i Eurovision Song Contest i många år.

I Eurovision Song Contest får vi se hur grannländer byter röster med varandra och detta är något som kan vara en nackdel för Israel som inte har något grannland i Eurovision Song Contest. Alex Rybak ser ut att vara en utmanare, enligt spelbolagen, med hans bidrag Thats How You Write A Song som ligger högre upp på oddslistorna hos många spelbolag. Estland är även dem en annan stark utmanare, Elina Nechayeva, med låten La Forza, en mycket pampig ballad.

Vad gäller för Sveriges Benjamin Ingrosso, bör vi inte ha de största förhoppningar om en seger, då just nu ger Unibet hela 26 gånger pengarna för en svensk vinst, och 2,75 för en plats bland de femte bästa. Kommer Sverige på en tionde plats, så får vi vara nöjda!

 

Eurovision Song Contest 2018 Odds

Vill du spela på Eurovision Song Contest 2018? Vi ger dig alla Eurovision odds. Vad är oddset på en svensk seger och vilket land kommer bli en favorit och ta hem segern?

Eurovision 2018

Betta på Eurovision

Idag väljer många spelare att betta på allt möjligt, då att spela med odds är ett underhållande och spännande spelform som de flesta föredrar allt mer. Det är inte bara populärt när det kommer till Eurovision utan även vid andra arrangemang. En stor fördel med odds är att alla spelare kan göra detta, då det inte krävs höga insatser. Du kan exempelvis bara satsa någon krona och ändå får chansen att vinna en hel del pengar. När det handlar om odds Eurovision 2018 så kan du nedanför i tabellen se att det kan skilja sig markant, därför är det viktigt att man har dessa Eurovision Song Contest 2018 odds i åtanke innan man lägger sin satsning. Det är även smidigt med odds då du kan med fördel lägga en satsning direkt i mobilen eller via din surfplatta, då kan vara på språng och ändå ta del av spänningen med Eurovision betting.

Vilka vinner Eurovision Song Contest 2018?

 UnibetBet365BetssonBetwayPaf
Israel2,52,52,52,52,5
Bulgarien86,5778
Tjeckien1189911
Australien101010913
Estland1312131213
Frankrike1010101110
Norge2319202123
Sverige2621172126
Belgien3426302634
Spanien3429302934
Italien4134354141
Österrike5141505151
Cypern8167706781
Danmark6767506767
Portugal8167608181
Ukraina6767606767
Ryssland1261511006781
Moldavien101126100101101

Vilka är favoriterna i Eurovision 2018?

Det Eurovision experterna tror är att Israel har den största chansen att vinna Eurovision Song Contest 2018, och därför har de låga odds Eurovision 2018 satts hos samtliga spelbolag. Detta för att majoriteten kommer att satsa på att utfallet blir detta eftersom chansen är stor att det kan slå in. Oddsen för Sverige och Benjamin Ingrosso ställer sig högt upp på den prestigefyllda prispallen, där de ligger på omkring 20 gånger pengarna. Vill du spela säker så ska du satsa på Israel som till oddsen är säkraste kortet att köra på. Med ett odds på 2,70 är landet storfavoriter att vinna hela schlager tävlingen. Bakom Israel står länder som Tjeckien och Estland, där båda har odds mellan 5 och 10 gånger pengarna.

Odds Eurovision 2018 – Vilka är intressanta?

Det finns en hel del intressant att finna bland alla Eurovision odds 2018. Den som vågar och älskar att ta risker kanske lägger sin slant på San Marino, som är tävlingens underdog. Bara att San Marino tar sig från semifinalen 2 till finalen skulle ge dig 8 gånger pengarna. Odds på sport är kul, men det är sällan man får en sådan här chans att hitta bra odds på skrällar.

Spela på Eurovision Odds 2018 – Vem vinner Eurovision 2018?

Hos Betsson hittar du de allra bästa oddsen när Europas nya sångfågel ska utses! Kommer Grekland att ta sig vidare från Semifinalen 1? Oddsen talar för det, men om du har hört deras bidrag och håller dig till en annan åsikt, kan du välja att spela motsatsen till ett värde av 4 gånger pengarna. Tävlingen erbjuder på generösa odds som lyckas hetta till stämningen. Om du vill sikta in dig på finalen kan du med fördel kolla på semifinalen som sänds på TV för att blida dig en uppfattning om bidragen, och kanske hittar du en annan underdog som du tror kan ta sig igenom hela vägen och vinna Europas hjärta.

Spela på Eurovision odds 2018 hos Betsson!